Pótfelvételi

PÓTFELVÉTELI!!!

A "Budapest Táncművészeti Stúdió" Szakközépiskola pótfelvételit hirdet színházi táncos
(OKJ 54 212 09) szakképzésre!

Időpont: folyamatosan!

Helyszín:
1147 Budapest, Miskolci utca 141-145.

5 éves párhuzamos képzés:

Az 5 éves párhuzamos képzésre 8 általánost végzett diákok jelentkezését várjuk.
A képzés érettségit és színházi táncos szakképesítést ad.

2 éves érettségi utáni szakképzés:

A 2 éves érettségi utáni szakképzésre érettségivel rendelkező diákok jelentkezését várjuk.
A képzés színházi táncos szakképesítést ad.

Másik iskolából való átjelentkezésre is van lehetőség.

Szociálisan rászorulók részére térítési díjkedvezményt, a kimagaslóan teljesítő diákok részére ösztöndíjat biztosítunk.

Fiúk-lányok jelentkezését várjuk.

(Szakmai programunk megvalósításához fontos, hogy a fiúk és lányok aránya közel azonos legyen.)

Rendszeres belföldi és külföldi vendégszereplések.

Tehetséges, nehéz anyagi körülmények között élő tanulóknak fizetési könnyítést, ösztöndíj lehetőséget biztosítunk.

Mit jelent a párhuzamos művészeti képzés?

Egy időben, egy intézményen belül közismereti és szakmai képzés 5 év alatt. A 12. évfolyam elvégzését követően érettségi vizsga, a 13. évfolyam elvégzése után OKJ-s szakmai vizsga.

A szakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása

A színházi táncosok alkalmasak színpadi szóló vagy kartáncosi feladatok igényes megvalósítására, előadására. Közreműködnek balett-társulatoknál, táncegyütteseknél, színházaknál. Folytathatják tanulmányaikat táncművészeti főiskolán, egyetemen, illetve más főiskolán, egyetemen.

A színházi táncosok szakmai tárgyai

Művészettörténet, tánctörténet, zeneelmélet, balettelmélet, klasszikus balett, modern tánc, néptánc, színpadi tánc, társas tánc, jazz tánc.