Főoldal

Bogdán Péter - Igazgató

Igazgató, Színpadi tánc

Végzettség: Táncpedagógus, modern társastánc szakirány
Fogadó óra: előzetes megbeszélés szerint

Telefon:+36 1 210 0997

Munkakörhöz kapcsolódó tanulmányok:

• Népművelési Intézet: „C” kategóriás Néptánccsoport vezető
  • Magyar Művelődési Intézet: Társastánc, Versenytánc, Divattánc oktató
  • Magyar Táncpedagógusok Egyesülete: professzionista vizsga latin-amerikai táncokból
  • Magyar Táncművészeti Főiskola: Modern-társastánc táncpedagógus végzettség
  • Magyar Táncművészeti Főiskola: mesterképző szak
  • Eszterházy Károly Egyetem: Közoktatási vezető

Szakmai tapasztalat:

A táncművészettel 1981-től került kapcsolatba a KISZ Központi Művészegyüttes táncos tanulójaként. Mesterei Somogyi Tibor, Matetics Éva voltak. Néptánc Működési Engedélye megszerzése után (B kategória) a Talentum Kulturális Fórum professzionista táncosaként dolgozott. Ezzel párhuzamosan versenytánc standard kategóriából B osztályig, latin kategóriából S osztályig amatőrként jutott. 1996-tól professzionista versenytáncosként versenyzett.
1997-2004-ig a Talentum Nemzetközi Tánc és Zeneművészeti Szakiskolában tagozatvezető tanárként dolgozott. 2005-ben megalapította a BTS – „Budapest Táncművészeti Stúdió” Szakközépiskolát – melynek 2007-től igazgatója és koreográfusa.

Díjak, elismerések:

• 1995: Budapest Bajnok A osztály
  • 1999: Lyra-díj
  • 2000: Balogh Sándor-díj
  • 2006: A Magyar Táncművészeti Főiskola és a Noverre Táncművészeti Alapítvány VI. Koreográfusversenye II. díj