Rózsa Csilla

Rózsa Csilla - Klasszikus balettKlasszikus balett

A Magyar Táncművészeti Főiskola Balettművész szakán szereztem diplomát 2003-ban. Főiskolai éveim alatt már olyan darabokban táncolhattam főszerepeket, mint a Diótörő, vagy a Carmen c. balett. Részt vettem rangos külföldi kurzusokon (North Carolina School of the Arts, a drezdai Palucca Schule, és a spanyolországi Alicia Alonso Dance Foundation) és indultam számos hazai és nemzetközi balettversenyen, ahol több díjat is nyertem (2000 - 4. ÖTR Contest Wien 2. hely, 1997 - Magyar Táncművészeti Főiskola háziverseny 1. hely, 1998 - Tánciskolák Nemzetközi Versenye (Pécs) 1. hely).

Közvetlenül a Főiskola elvégzése után leszerződtetett a düsseldorfi Operaház, ahol a balettegyüttes összes akkori darabjában felléptem (Hattyúk tava, Petruska, West Side Story, Carmina Burana, Csipkerózsika, stb.).

Mikor visszatértem Magyarországra a Budapest Táncművészeti Stúdió balettmestere lettem. Később táncoltam itthon a Magyar Fesztivál Balettnél, valamint tanítottam kisebbeknek is balettet. A Magyar Táncművészeti Főiskola Pedagógus-képző Intézetének MA klasszikus balett szakán okleveles tánctanár végzettséget szereztem 2015 januárjában.